Szigorítaná a csendháborításra vonatkozó büntetéseket a román állam: a parlament által elfogadott törvénytervezet szerint jelentősen emelkednének a zajkeltésért kiszabható bírságok.
Az új szabályozás értelmében azok, akik este 22 és reggel 8 óra között, illetve délután 13 és 14 óra között hangos zenével, zajos összejövetelekkel vagy más módon zavarják a lakók nyugalmát, 1000 és 2000 lej közötti bírságra számíthatnak. Jelenleg ezért a kihágásért 500–1500 lejes büntetés szabható ki.
A Marosvásárhelyi Rádió tájékoztatása szerint a szabadtéri magánrendezvények szervezőire még szigorúbb szankciók várhatnak. A tervezet szerint a zajos bulik miatt 4000-től 6000 lejig terjedő bírságot szabhatnak ki, ismételt kihágás esetén pedig a büntetés akár a 12 ezer lejt is elérheti. Egyes esetekben a pénzbírság helyett közmunka elvégzésére is kötelezhetik az érintetteket.
A jogszabály nemcsak magánszemélyekre, hanem vendéglátóegységekre és kereskedelmi egységekre is vonatkozik. A törvénytervezetet már elfogadta a parlament, a hatálybalépéshez már csak az államfő aláírására van szükség.









