A Transilvania repülőtér hatalmas, piros-fehérre festett fémfalakkal kénytelen védeni a közelben parkoló repülőgépektől az új utasterminált.
Aki mostanság Vidrátszegről utazott, annak feltűnhetett, hogy a Transilvania repülőtéren néhány jelentős méretű piros-fehér fal jelent meg az utasterminál és a repülőgépparkoló között. Esztétikai szempontból kissé furán hatnak, hisz részben takarják a mutatós új épületszárnyat, de mindenképpen hasznosak.
„A járatok megsokasodása miatt kénytelenek voltunk több gépparkolót kialakítani. A helyhiány miatt azonban, ezt kénytelenek voltunk közelebb hozni az utasterminál épületéhez, amely a motorzúgás miatt komoly trepidációnak volt kitéve. A rezgést és a kerozingőzt csak a falak felállításával tudtuk kivédeni” – magyarázta portálunknak Peti András, a repülőtér igazgatója.
A gépparkoló közelségének előnye is van, tette hozzá. A repülőtér nem kell a terminál és a gépek között buszt működtessen, az utasok gyalog tehetik meg a mindössze néhány tíz métert.
Az új, tágas és korszerű utasterminált 2025 derekán adták át. Az épületre és a hozzá kapcsolódó fejlesztésekre a Maros megyei önkormányzat, jobbára európai uniós forrásokból mintegy 60 millió euró költött.










