A román zászló hivatalos ünnepét követő napon ismét kényük-kedvük szerint vonulhattak végig a város utcáin a más térségekből Marosvásárhelyre szállított AUR-tagok és -szimpatizánsok. Marosvásárhely színpaddal és sok-sok kis piros-sárga-kék zászlóval fogadta.
Az 1916-os román betöréskor született Treceţi, batalioane române, Carpaţii!, az erdélyi magyarok elleni harcra buzdító hazafias dalt énekelve, rendőri felvezetéssel, forgalom elől lezárt útszakaszokon vonultak be Marosvásárhely főterére az AUR által idehívott és -szállított tagok és szimpatizánsok. Kisebbségellenes rigmusok az idén nem hangzottak el, a menetelők inkább hazafias jelszavakat skandáltak és Călin Georgescut államelnökként éltették.
A szélsőséges párt 2026-ban is úgy találta jónak, ha a városnapokkal egy időben Marosvásárhelyen ünnepli a román zászló napját – ebben partnere talált a városvezetésben. Mindezt úgy, hogy a hivatalos ünnep nem 27-én, hanem 26-án volt, amelyet zászlószenteléssel és -felvonással egybekötve a hatóságok meg is tartottak az Avram Iancu szobra előtt.
A magyarellenes párt által megmozgatott tömeget Marosvásárhelyen a polgármesteri hivatal által biztosított főtéri helyszín, a Nyári Színház és sok-sok kis román zászló várta. Eltekintve a Marosvásárhelyi Napok jelentette közösségi ünneptől, a belvárosi oszlopokról az önkormányzat ez alkalommal is mellőzte a város zászlóit, helyettük egy második román lobogót tűzött ki.

Amint korábban itt megírtuk, a gyülekezési törvény tiltja, hogy a helyhatóságok azonos időben egy helyszínen két tömegrendezvényt engedélyeztessenek. Ezért a tavaly az AUR nem jöhetett be a főtérre, tagjait a Ligetbe irányították










