Május 29. és 31. között ismét megszervezik a Mikházi Csűrszínházi Napok rendezvénysorozatot, amely idén is színházi előadásokkal, könyvbemutatókkal és gyermekprogramokkal várja a közönséget.
A programok már május 17-én elkezdődnek: vasárnap délelőtt 11 órától a mikházi ferences templomban mutatják be Farkas Wellmann Éva József Attila-díjas költő Parancsolatok című verseskötetét, amelyről Elek Tibor József Attila-díjas irodalomtörténész beszélget a szerzővel.
Az ötlet, hogy a csűrszínházi programok egy részét a mikházi ferences templomba is elvigyék, tavaly született, így a különleges hangulatú helyszín lehet irodalmi és kulturális eseményeknek ad otthont.
Az idei Csűrszínházi Napok május 29-én, pénteken este kezdődnek. A nyitóelőadás Székely Csaba Egy diktátor születése című darabja lesz, amelyet Galló Ernő ad elő. A szervezők szerint az előadás különlegessége, hogy a produkció hosszú közös alkotói folyamat eredményeként született.
Május 30-án gyermeknapot tartanak a csűrszínház udvarán. A programban bábelőadás, könyvbemutató és esti színházi előadás is szerepel. A gyergyószentmiklósi HalVirág Bábszínház Tamás Bogár rendezésében mutatja be A szalonnafa című előadást, amely egy székely népmesén alapul.
Délután a kultúrotthonban Szucher Ervin mutatja be Kárp György 80 plusz című kötetét, este pedig a Csíki Játékszín előadásában láthatja a közönség a 12 dühös ember című darabot, amelyet Vladimir Anton rendezett.
A rendezvénysorozat május 31-én zárul: vasárnap este 7 órától a Maros Művészegyüttes lép színpadra Mezőség mosolya című néptáncelőadásával.
A szervezők az eddigieknél színesebb és gazdagabb fesztivált ígérnek. Szélyes Ferenc, a Csűrszínház alapítója és működtetője a Vásárhely.ma-nak elmondta, hogy a pályázatokból érkezett támogatásoknak köszönhetően, a vendégelőadások mellett, az idén két darabot saját produkciót is bemutatnak. Ugyanakkor infrastrukturális változásokra is lehet számítani az új, korszerű hang-, fény és videotechnikának köszönhetően. A színészek jobb körülmények között készülhetnek, hisz az önkormányzat jóvoltából kicserélték a múlt évben az öltözőt elárasztó elavult vízhálózatot. „Most már csak azért imádkozunk, hogy az időjárás is tartson velünk, ne legyen olyan hideg mint a tavaly. Júliusra szerettük volna időzíteni a lényeget, azonban akkorra a szabadságon lévő színészek szanaszét szóródnak” – mondta el Szélyes.









