.:: Vásárhely.ma ::.

Bányamentést ígért Nicuşor Dan Parajdon

Szakemberek által készített tanulmány fog dönteni a parajdi bánya további sorsáról – jelentette ki a helyszínre érkezett Nicuşor Dan. Az új államfő elismerte, hogy a katasztrófa megelőzhető lett volna.

A parajdi katasztrófáért felelős intézmények és személyek azonosítása az első léps, et a miniszterelnök ellenőrző testületének lesz a feladata – jelentette ki a helyszínre érkezett Nicuşor Dan. A néhány napja beiktatott elnök megállapította, hogy a sóbánya körül kialakult válság komoly, és sürgős beavatkozást igényel. Ezért az állam ellenőrzést rendelt el annak megállapítására, kik a felelősek a történtekért. Ugyanakkor elmondta, hogy szakemberek bevonásával döntenek arról, hogy a létesítmény megmenthető-e vagy csupán annak turisztikai részlegét tudják helyrehozni. A részletes tanulmány kidolgozása hónapokat vesz igénybe, de addig is elkezdődik a károk felmérését és a gyors beavatkozást. A rövid távú sürgősségi intézkedések között a bypass-rendszer kialakítása szerepe, erre három hetet szánnak. Ezután nagyteljesítményű gépek segítségével, bizonyos határokon belül kezdik kiszivattyúzni a vizet, a sótartalom alapján kiszámított határok szerint. Távlatilag két megoldás körvonalazódik: a Korond pataknak az elterelése vagy egy vízgyűjtő létesítmény kialakítása.

Nicuşor Dan – aki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, Cseke Attila fejlesztési tárcavezető és Bogdan Ivan gazdasági miniszter társaságában jelent meg Parajdon – kormánytámogatást ígért az idegenforgalomból élő lakóknak.

Szucher Ervin

Kövess minket a
Facebookon!

Követem!