.:: Vásárhely.ma ::.

Rövidebb idő alatt Kolozsvárra

Féléves késéssel, ma délután végre átadták azt az 5 kilométeres gyorforgalmi utat, amely a Marosvásárhely irányából érkezők számára könnyebben megközelíthetővé teszi Kolozsvárt.

Aki Marosvásárhely felől Kolozsvár belvárosába szeretne eljutni, mától nem kell Gyaluig autózzon a sztrádán, majd onnan mintegy 10 kilométert araszoljon Gyalun és Szászfenesen keresztül. Mint ahogyan nem is kell leszállnia a pályáról már Tordán, hogy a fél városon végigzötykölödve, a régi országúton a Feleken keresztül közelítsen a kincses városhoz. Mostantól odébb kell elhagynia az A3-as sztrádát, és rátérnie az új 5 kilométeres, négysávos összekötőútra, amely Tordatúr kijáratánál éri el a DN1-es országutat. Innen már csak 20 kilométert kell megtennie Kolozsvár központjáig. Ugyanez a könnyítés vonatkozik azokra is, akik Bányabükknél a repülőtér irányába kanyarodnak a tehergépkocsivezetők által Boc csinturájaként becézett elkerülőútra.

Az eredeti szerződés alapján a Dimex 2000 Company által vezetett konzorciuumnak valamikor az év elején kellett volna átadnia az új utat. Azóta négyszer is kitolták a szalagvágás időpontját, míg valahogy július 10-re az építőnek sikerült befejeznie a munkálatok főbb részét. Kissebb simítások még hátravannak, ezek nem befolyásolják a forgalmat.

A beruházás 562 millió lejjel terhelte a központi költségvetést.

Szucher Ervin

Kövess minket a
Facebookon!

Követem!