.:: Vásárhely.ma ::.

Megfeledkezett az engedélykibocsátásról a városháza

A saját fennhatósága alatt lévő helyi rendőrség felszólította Marosvásárhely polgármesteri hivatalát, hogy azonnal távolítsa el az építkezési törvény áthágásával a városháza elé felszerelt parkolózárakat.

Építkezési engedély nélkül szereltetett az önkormányzat zárakat a városháza előtti parkolóba, és ezzel törvényt sértett – derül ki a helyi rendőrség átiratából. A Raul Matiş által vezetett intézmény ezek azonnali eltávolítására szólítja fel a polgármesteri hivatalt. Az igazgató ugyanakkor megjegyzi, hogy az építkezési törvény áthágása bűncselekménynek számít.

A helyi rendőrség válasza a feljelentő civil szervezetnek

A parkolózár szerelésével a városháza egy közel húsz éve működtetett rendszert próbált a harmadik évezred követelményeihez igazítani. Az épület előtti néhány megállóhelyet egy időben lánccal, majd nejlonszalaggal kötötték el. Amikor az intézmény elé érkezett egy olyasvalaki, aki elfoglalhatta a helyek egyikét, akkor a portási szolgálatot teljesítő helyi rendőr kilépett az épületből, leengedte a láncot vagy a szalagot, majd miután az illető beparkolt, visszaakasztotta a helyére.

Az ügy pikantériája, hogy a feljelentés alapján indult rendőrségi vizsgálatot, illetve a felszólítást az az intézmény végezte, amely az önkormányzat fennhatósága alatt áll. A groteszk helyzet könnyen elkerülhető lett volna, hisz az építkezési engedélyt a városháza önmagának kellett volna előzőleg kibocsássa. A hatályban lévő jogszabály alapján minden építmény engedélyköteles, amit betonalapba helyeznek. Erre hivatkozott a feljelentést megfogalmazó maroskeresztúri székhelyű Natura Noastră Egyesület.

Mint emlékezetes, az év elején a megyei rendőrséggel gyűlt meg a városháza fonni valója: akkor a közlekedésrendészet a szabálytalanul parkolt autók elszállítására alkalmas, ám a rendőrség szerint szabálytalanul működő darukocsinak vonta be a forgalmi engedélyét.

Szucher Ervin

Kövess minket a
Facebookon!

Követem!