Hamarosan elkezdődik Marosvásárhelyen a megyei tanácsnak, illetve a prefektúrának helyet adó, Bernády György által építtetett Városháza külső felújítása.
Ahogy Péter Ferenc, a Maros megyei tanács elnöke írja közösségi oldalán ,,121 évvel ezelőtt, 1905-ben szavazta meg Marosvásárhely városi tanácsa a mai Közigazgatási Palota felépítését – annak az épületnek a létrejöttét, amely ma is a város egyik legismertebb jelképe”.
A szecessziós építészet kiemelkedő alkotása Bernády György városépítő programjának részeként készült el, mindössze egy év alatt. Az impozáns épületet Komor Marcell és Jakab Dezső tervei alapján emelték, és azóta is Marosvásárhely meghatározó építészeti örökségének számít.
A tájékoztatás szerint az ikonikus épület idén megújul: hamarosan elkezdődik a Közigazgatási Palota külső felújítása.
A munkálatok során restaurálják a homlokzatot és a díszítőelemeket, felújítják a nyílászárókat, valamint szerkezeti javításokat is végeznek annak érdekében, hogy az épület hosszú távon is megőrizhesse eredeti szépségét és történelmi értékét.









